پیشگامان طب جایگزین پیشرفت هایی را برای پزشکی مدرن ایجاد کردند

دکتر استفان سیناترا ، متخصص قلب دارای مجوز ، خود را به عنوان “متخصص قلب یکپارچه” توصیف می کند. یعنی ترجیح می دهد بیماری های قلبی را با استفاده از بهترین طب سنتی و جایگزین درمان کند.

دکتر سیناترا مطالعه بیماری های قلبی را از منظرهای غیر سنتی آغاز کرد زیرا متوجه شد که بسیاری از بیماران وی دارای شخصیت های با موفقیت بالا در نوع A بودند. او دوره های تجزیه و تحلیل انرژی زیستی (زمینه ای که رابطه بین ذهن و بدن فیزیکی را بررسی می کند) گذراند و در تغذیه غوطه ور شد و یاد گرفت که چگونه ویتامین ها و مواد معدنی بر سلامت قلب و عروق تأثیر می گذارد. با این دانش ، وی موسسه Heart MD را به عنوان یک منبع آموزشی برای پیشگیری از بیماری ها با استفاده از تغییر شیوه زندگی ایجاد کرد.

کار او در موسسه که از تجربه گسترده وی به عنوان متخصص قلب ، متخصص تغذیه ، روان درمانگر بهترین دکتر قلب در مشهد معتبر زیست انرژی و متخصص ضد پیری استفاده می کند ، مسئول بسیاری از اطلاعاتی است که ما در حال حاضر در مورد طب جایگزین داریم. این امر به ویژه در مورد استرس و به ویژه در مورد قلب بلکه در مورد سلامت عمومی نیز صادق است. به نقل از وبلاگ خود ، دکتر سیناترا برخی از فلسفه “یکپارچه سازی” خود را توضیح می دهد ،

“اطلاعات سلامت خوب بر اساس همه حقایق است ، نه فقط مواردی که از دستور کار شما پشتیبانی می کند.”

یکی دیگر از پیشگامان ، دکتر نورم شیلی ، اولین کلینیک جامع مدیریت درد و استرس را در جهان تأسیس کرد. موسسه شیلی برای چندین سال به عنوان موفق ترین و مقرون به صرفه ترین کلینیک درد در ایالات متحده شناخته شد در طول 30 سال ، کلینیک دکتر شیلی بیش از 30،000 بیمار مزمن را با 85 درصد موفقیت چشمگیر درمان کرده است.

در ابتدای کار خود ، دکتر شیلی دستگاهی به نام محرک ستون پشتی ایجاد کرد که از جریانهای الکتریکی کوچک برای تنظیم میدان های الکترومغناطیسی در ستون فقرات استفاده می کند. مقرون به صرفه بودن داروهای شیلی برای کمردرد منجر به پیشرفت های متوالی شده است که منجر به کشف سطوح بسیار پایین یک ماده شیمیایی معروف به DHEA در تقریباً تمام بیماران مبتلا به درد مزمن می شود. شیلی خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماران مبتلا به درد مزمن نیز از نظر بالینی افسرده بودند. با تعجب اگر ارتباطی وجود داشته باشد ، او برای دکتری به مدرسه بازگشت. در روانشناسی سپس متوجه شد که افراد افسرده نیز سطح پایینی از DHEA را نشان می دهند.

بلافاصله بعد ، او یک درمان بسیار موفق برای افسردگی مزمن بالینی ایجاد کرد ، دوباره با افزایش سطح DHEA بیماران بدون استفاده از داروها. این پیشرفت اساسی در درمان درد با اثبات ارتباط ذهن/بدن یکی از ارکان اصلی طب جایگزین مدرن بود.

شاید اولین برنده پیشگام در این زمینه ، دکتر برنی سیگل ، در سال 1989 به عنوان استادیار بالینی جراحی عمومی و اطفال در دانشگاه ییل از کار بازنشسته شد تا بتواند وقت خود را به صحبت با بیماران و مراقبین آنها اختصاص دهد. اما در سال 1978 ، او بیماران سرطانی استثنایی را شکل داد ، شکل خاصی از درمان فردی و گروهی که از نقاشی ها ، رویاها ، تصاویر و احساسات بیماران استفاده می کرد. ECaP مبتنی بر “مراقبت پیش رو” است ، یک برخورد درمانی ایمن و دوست داشتنی ، که باعث می شود او یکی از اولین کسانی باشد که با استفاده از جانها و احساسات افراد در درمان آنها به جای بدن ، به طب جایگزین روی آورده است.